Işık Dolgusu

Parlak ve ışıltılı bir güzelliği sahip olmak yeterli neme sahip bir ciltten geçiyor. Nasıl mı? İşte ışık dolgusu ile...

Işık cildimize doğru geldiğinde epidermisin en üst katmanı olan stratumcorneum?a çarpar. Eğer stratumcorneum nemi yeterli ise ışık pürüzsüz bir yapı kazanı ve parlak yüzeyler gibi ışığı yansıtır. Ya değil ise? Stratumcorneum kuru ve nemsizse, yüzeydeki hücrelerin düzenli yapısı bozulur ve ışık eşit olmayan açılarla yansıyacağı için gözümüz donuk, mat olarak algılar. Kısaca en başta da söylediğim gibi parlak ve ışıltılı bir güzellik yeterli neme sahip ciltten geçiyor.

Işık dolgusu kollajenin yapısına giren 8 aminoasid kollajen üretimi için hammadde oluşturuyor ve bunlardan 3 antioksidan, vitamin ve mineraller ile cildin dış etkenlere karşı savunmasının artmasını sağlıyor. Işık dolgusunda hyaluroniC asid ile diğer vitamin, mineral ve antioksidan etken maddeler mükemmel bir uyum sağlıyor. Aynı zamanda ışık dolgusunun enjeksiyonlarda içerdiği idokainanestezik maddesi ile de hasta konforu oldukça yüksek. Uygulamaya gelince, 3 hafta aralarla yapılan 3 uygulama ile ilk uygulamadan itibaren ve sonrasında birinci etki ile gözle görülür ışıltı sağlanıyor.

Gelelim ışık dolgusunun gözaltına neden uygulandığına. Cildin nemli olması hem daha sağlıklı hem de daha güzel görünen bir vücut için gerekli. Özellikle de göz çevresinin nemsiz, çukur, mor halkaların ve çizgilerin olması sizi yaşlı gösterecektir. Gözaltlarında nem sağlayan, çukurluğu azaltıp mor halkaların görünümünü azaltabilmek için birçok uygulamadan destek alınır. Gözaltları hassas bir bölge olduğu için çok dikkatli protokol hazırlanmalı ki ışık dolgusu, bu anlamda o bölge için hazırlanmış birçok probleme yönelik bir uygulama. Gözaltı ışık dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanıyor. Işık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösteriyor. İçinde bulunan protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarına iyi geliyor ve gözaltları hassas olduğu için ışık dolgusu genelde ince uçlu kanüllerle yapılıyor.

Uygulama sonrası farkı hemen göreceksiniz ama en iyi sonuçlar yani farkın daha iyi anlaşılması, etkilerin daha anlaşılır hale gelmesi bir haftayı buluyor. Uygulamanın biz kadınları rahatlatan avantajı ise dolgunun 1 yıl kadar kalıcı olması. Bu sayede gözaltınızda bulunan torbaların, halkaların, morlukların gözlerinizi kapatmasına izin vermemiş oluyorsunuz.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.