Organik İp Estetiği

İnsan Yüzü genellikle yaşlanmanın ilk belirtilerini görüntüler. Zaman içerisinde özellikle yüz ve boyun kısmında sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Bunun başlıca sebebi yer çekimine karşı koyamamak ve dokudaki kolajen ve elastin liflerinin azalmasıdır.

Bugüne kadar yüz estetiği için modern tıpta uygulanan yöntemlerin bir çoğu genel anestezi altında yapılan cerrahi operasyonlar şeklinde idi. Cerrahi operasyonların maliyeti oldukça yüksek olmakla beraber ameliyat sonrası bakım ve işlem görülen bölgenin iyileşme süreci, her zaman hastalara ekstra külfet ve ciddi anlamda zorluklar getirmiştir.

Bir kaç yıl öncesine kadar Ultra V Lift, Aptos Lifti, Kontür Lifti, Silhouette Lifti, Örümcek Ağı Estetiği ve Happy Lifti gibi farklı isimler altında düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak doğal görünen sonuçlar yaratan yüz estetiği teknikleri geliştirilmiştir.

Bu tekniklerin en modern olanı Organik İple Yüz Germe Thread Lift, yeni nesil ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) adı verilen iplikler, öncelikle cildin sarkan ve gevşeyen noktalarına ince- ince cilt içine işleniyor, bu iplerin sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan kollajen ve elastin liflerin yerine geçmesi sağlanıyor. Böylelikle ameliyatsız olarak cilde eski gençliğini kazandırmak ve daha diri haline kavuşturmak mümkün oluyor.

Organik İp Estetiği Thread Lift İplik Çeşitleri Ciltte oluşan problemlerin çözümüne yönelik 4 farklı tipte geliştirilmiş, farklı yapıda monofilamentlerden hazırlanmışlardır. absobe olabilen antimikrobiyal flamentlerin, iğne yardımıyla cilt altına ya da SMAS bölgesine yerleştirilmesi yöntemidir. Boyutları 26 G ile 30 G arasında değişmektedir.

Bu iğnelerin ucunda biyoljik olarak absorbe edilebilen antimikrobiyal flamentler bulunur. Bu flamentlerin çapları 0,05 mm?den 0,15 mm?ye kadar değişir. 3 cm?den 24 cm?ye kadar değişen farklı uzunluktadırlar. Birçok farklı çap ve uzunluk alternatifi sunması sayesinde yüz, boyun ve vücudun farklı bölgelerinde kolayca çalışabilmeyi mümkün kılar. Uygulama sırasında düzinelerce iğne ve bu iğnelerin uçlarında bulunan flamentler, cildin derin tabakalarına penetre olur. Böylece, ciltte açılan mikro kanallar sayesinde tetiklenen yara iyileşmesinin yanında, doğal yenilenme süreci ve doku elastikiyetinin artırılması süreci başlar. Sonuç olarak, cildin rejuvenasyonu ve mekanik yara iyileşme süreci aktifleşir.

Yakın zamanda ortaya çıkan yeni tip flamentler, sarkık dokuya mekanik olarak daha büyük bir lifting etkisi sağlamaktadır. Bu flamentler, standart PDO ipliklerinden daha güçlü bir lifting etkisine sahiptir. Ayrıca, yarattığı daha yüksek seviyede sağladığı kronik enflamatuar reaksiyon sayesinde, yara iyileşmesi sürecindeki fibroblastların (daha elastik olan) myofibroblastlara dönüşmesinde artırıcı rol oynar.

1. Mono Flament Farklı Ölçülerde Düz İplikler. Yüz ve Boyun Bölgesinin Tamamında Uygulanabilirlik İçin Özel Üretim. 2. Mono Eye Cannula Sadece Göz Çevresi ve Göz Altı İçin Özel Üretilen Kanül Sistemi. Göz altı ve Göz çevresinde oluşabilecek Hematom sorununu ortadan kaldıran Eye Cannula iplikleri sadece FTC Thread serisinde mevcuttur. 3. Embossing Screw Dokuda dolgunluk veren Burgulu İplikler. Burgulu tasarımı ile doku içinde daha çok yer kaplama özelliği ile Dolgu efekti veren Embossing Screw iplikleri daha çok kollajen ve elastin demektir. 4. COG Multi Thread Ameliyatsız Yüz ve Boyun Askılama işlemi için üretilen, tek kullanımlık özel kanül içerisinde yerleşik bu iplikler ters ve düz kılçıkları sayesinde dokuya tam tutunur. Kılçıklı ve daha kalın iplerin kanül sayesinde sarkan bölgelere yerleştirilerek askıya alınması yöntemidir. Organik İp Estetiği Thread Lift'in Kullanım Alanları Cilt germe yönteminin, yüz, boyun ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacak içleri için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir.

Ayrıca deforme olmuş karın derisini toparlamakta da yardımcıdır.

- Nazolabial fold, - Çene çizgisi, çene kontürü, - Kaş kaldırma, - Göz altı torbaları, - Çene altı, - Kaz ayakları, - Alın ve boyundaki derin kırışıklıklar, - Yanaklardaki sarkmalar, - Vücut Estetiği.

Organik İp Estetiği Thread Lift'in Dokudaki Etkileri Vakanın ihtiyacı ve uygulama tekniğinin seçimine bağlı olarak yapıldıktan hemen sonra cilt germe etkisi başlar. Cildin sıkılaşması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi 2 yıl devam eder.

- Kontrollü yara oluşumu, - Yara iyileşmesinin tetiklenmesi, - İğnenin sağladığı mekanik simülasyon, - İpin dokuya verdiği yapısal destek, - İpin sağladığı yabancı madde tepkisi, - Cilt Rejuvenasyonu.

Organik İp Estetiği Thread Lift Hasta Seçimi Bu yöntem, çok yoğun sarkma ve yerleşmiş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için uygundur. Cinsiyet farkı gözetmeksizin hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen iple germe işlemi çoğunlukla 35 ila 60 yaş arası, daha genç ve daha canlı görünmeyi talep eden ancak yüzüne çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamayan ciddi ve açık bir yüz gerdirme operasyonuna gereksinim duymayan hastalara uygulanmaktadır.

Yaş kriter değildir. Cildin ve yumuşak dokuların sarkma derecesi ve asmaya uygunluğu önemlidir. Hafif sarkıklığı olan, yorgun ifadeli yüzlerde; dinlenmiş, tatilden dönmüş bir görüntü yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi ??gerilmiş, gergin?? bir çehre yaratmaz. Ortadan kaybolma da gerektirmediği için gizli tutulabilir. Yapılan işlemden haberi olmayanlar, hastayı süzecek, bir değişiklik olduğunu hissedecek ancak herhangi bir iz, şişlik vs. göremediği için bir anlam veremeyecek, şüphesini kendine saklayacaktır.

Organik İp Estetiği Thread Lift'in Güvenilirliği Bu işlem son derece güvenlidir ancak bu konuda eğitimli bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Organik İp Estetiği Thread Lift işlemi sonrasında küçük morluklar dışında başka bir problem ile karşılaşılmaz. Kullanılan ipler sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO (polidioksanon) ameliyat iplikleridir. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiç bir riski taşımaz. İple ameliyatsız yüz germe son derece güvenli minimal invaziv bir yöntemdir. Hafif ve kısa süreli bir şişkinlik ve morarma dışında herhangi bir yan etki beklenmemektedir.

İple ameliyatsız yüz germe cilt rejuvenasyonu, cilt tonunun iyileştirilmesi, kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde tek başına yeterlidir. Ekstra olarak Radyofrekans, PRP, Dolgu ve Botolinum toksin enjeksiyonları ile birlikte kombine edilebilir.

İyileşme ve Günlük Hayata Dönme Süreci

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye edilir. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir. Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir.

Sonuçlar ise işlemin hemen ardından kısmen fark edilse de tamamlanmış gerçek sonuç birkaç hafta sonrasında görülmektedir. Cilt dokusundaki PDO ipleri ise cildin doğal kolajen formasyonu giderek etrafını sararak güçlenmelerine ve ilk altı ay boyunca etkisi kalıcı olarak devam edecek bir lift oluşturmaya devam edecektir.

Uygulamanın avantajları:

- Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulamasıdır. - Ağrısızdir. - Tedavi sonrasında hemen makyaj kullanımı mümkündür. - PDO İpler kendiliğinden çözümlenebilir ve zararsızdır. - Elastin ve Kolajen Lif üretimini aktive eder. - İnce kırışıklıkları giderir. - Basit ve güvenlidir. - Anında iyileşme görülür. - Lokal anestezi altında uygulanır. - İz kalmaz. - İstenirse uygulama tekrarlanabilir. Hiç Bir Yan Etkisi Yoktur.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.