Saç Aşısı

SAÇ AŞISI NEDİR?

Saç Aşısı içerisinde hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, özel ilaç, vitamin ve p.r.p kombinasyonundan oluşan bir formüldür. Amerika?da yıllardır kullanılan bu özel karışım FDA onaylıdır. Faydalılığı ile beraber en büyük avantajı da 10 seans yerine tek seanslık bir tedavi olmasıdır.Seans süresi 1 saattir.

NASIL UYGULANIR ?

Saçlı bölgeye anestezi yapılır ve özel karışımlardan oluşan ?Saç Aşısı? enjekte etmek suretiyle uygulanır.

KİME UYGULANIR ?

Saç dökülmesi olanlara Saçında incelme ve zayıflama olanlara Saç Kıran olanlarda Saçını korumak ve önlem almak isteyenlere Saç Ekiminde destek tedavi olarak SAÇ AŞISININ SAÇ

EKİMİNDE KULLANIMI VE ÖNEMİ NEDİR ?

Donör bölge daha hızlı iyileşir ve çok daha az iz kalır. Donör bölgede aşı uygulanmayan vakalara göre değerlendirildiğinde donör bölgede saç yoğunluğunda artış gözlenir. Ekim yapılan bölgede ekilenden daha fazla saç çıkmasına sebep olur. Daha kaliteli ve güçlü ekim saçları elde edilir.

SONUÇ NE ZAMAN ALINIR ?

Farklılık göstermekle beraber ortalama 4 Ay sonra sonuç alınmaya başlanır.

KALICILIĞI NE KADARDIR ?

7 yıllık geçmişi olan bu tedavide herkes ayrı ayrı değerlendirilir.Ancak bu zamana kadar hastalar üzerindeki etkisinin devam ettiği gözlemlenmiştir YAN ETKİLERİ VAR MIDIR? ABD de kullanılan bu tedavinin herhangi bir yan etkisi olmadıgına ve kullanılabılecegıne dair

FDA onayı vardır UYGULAMA KADIN / ERKEK FARKEDER Mİ ?

Kadınlarda ve Erkeklerde uygulamada hiçbir fark yoktur TEK BİR UYGULAMA YETER Mİ? ABD de 2008 yılından bu yana biraz daha geliştirilerek kullanılan bu tedavide kişiden kişiye değisen bir durum olduğu için herkes ayrı ayrı değerlendirilir. Amerikada 7 yıllık zaman içerisinde ikinci defa tedaviye ihtiyaç olunan vaka cıkmamıstır.Ancak gereken bir vaka olursa veya görülen faydayı arttırmak istenirse 1 yıldan sonra tekrar uygulanabilir.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.