Organik İp Estetiği ile Selülit

Her 10 kadından 9?unda görülen selülit sorunu deri alt yağ tabakasında kan ve lenf dolaşımının bozulmasıyla oluşan, genetik, hormonal, beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı gibi birçok sebepten kaynaklanmaktadır.

'Annemde gençliğinde de varmış?, ?Hormonal dengelerim bozuk ondan?, ?Aşırı kilo alıp vermekten oldu?, ?Maalesef işim gereği çok hareketsizim?, ?Ne yapsam olmuyor, bizim ailede genetik? gibi cümlelerle başlayıp uzayan muhabbetlere mutlaka her kadın katılmıştır. Kadınların genelinde görülen bu problemin konuşulmaması ve buna sürekli doğru çarelerin aranmaması imkansızdır elbette.

Selülit problemini kısaca özetlersek Dolaşım bozukluğu sonucu derialtı yağ dokuda ödem oluşumu meydana gelir. Ödem, kan ve yağ doku arasındaki iletişimi bozar. Bozulan bu iletişim sonucu doku arasındaki bağ doku yapıları da sertleşir. Bu yapı bozukluğu fibrotik bantların oluşumuna sebep olur. Genelde hastalarımızın yaşadıkları problem budur.

Kesin çözüm sağlamak amacıyla lazerler ve iğneler, mezoterapi yöntemleri ve değişik makinalar ile yapılan tedaviler ile fibrotik bantların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapıldı.

Selülit tedavilerinde, yıllarca bu yapı bozulması olan alanda dolaşımı düzenleme yoluna gidildi ancak fibrotik bantlar ortadan kaldırılamadığı için tedavilerin ya başarısız oldu ya da çok hızlı bir şekilde portakal kabuğu görüntüsü geri geldi.

Selülitlere Tek Seansta Kalıcı Çözüm "Hücresel Gençlik Ağı - Organik İp Estetiği" ile Sağlandı. Yeni uygulama ile selülit sorununa kalıcı ve yan etkisiz çözüm bulundu. "Organik İp Estetiği" estetik tıp'ta başarı ile kullandığımız direnci ve tutunma kapasitesi daha fazla, germe etkisi yüksek yenilikçi bir yöntem olan PDO içeren organik ve zararsız iplerlerin kullanımıyla yaratıldı.

Selülitli dokuda tedavilerin başarısız olmasına sebep olan ya da tedaviye rağmen hızla tekrar selülitin oluşumunu sağlayan ve bir türlü ortadan kaldırılamayan fibrotik bantlardır. Selülitli dokuda oluşmuş olan fibrotik bantlar, deri altına alt tabakalara doğru uzanan ip şeklindeki yapılardır. Selülit tedavisinde öncelikle bunların ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Selülitli bölgede deri altı, yağ dokusunun içerisine kafes örülerek yerleştirilen PDO içeren organik ve zararsız ipler tam bu noktada kendi görevini mükemmel bir başarı ile yapmaktadır ki selülit oluşumunda etkili olan fibrotik bantlar bu ipler tarafından kırılmaktadır.

Bu sayede selülit bölgesine uygulanan Organik İp yerleştirilmesi ile deri altı dokuda metabolik aktivasyonun başladığı, bunun da yağ yapılarının şeklini düzeltip, kan ve lenf dolaşımını aktifleştirirken aynı zamanda gevşek deri dokuda sıkılaşma meydana getirdiği ve selülit problemlerinin yok olduğu yapılan çalışmalar sonucu net bir şekilde gözlemlenmiştir.

Uygulamanın en önemli avantajları olarak da, ağrısız ve kanamasız olması, çok kısa sürede yapılabilmesi, tek seansın yeterli olması ve etkinin hemen görülmesi kayıtlara geçmiştir.

Ayrıca işlem sırasında PDO Organik ipliklerin deri altından çıkarılmadan istenilen her türlü mezoterapi ürününün aynı alana enjekte edilebilmesi ise, yıllardır kullanılan eski ama güvenilirliği kanıtlanmış yöntem ile bu yeni yöntemin mükemmel kombinasyonu sonucu Selülit tedavisinde çığır açılmıştır.

Nasıl Gerçekleştirilir?

PDO içeren Organik İplikler tünel tekniği ile Selülitli bölgede deri altı, yağ dokusunun içerisine kafes örülerek yerleştirilir. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler oluşturulur ve Organik ipler hafif zigzag hareketleriyle yerleştirilir. Bu sayede dokuya daha sıkı tutunmaları sağlanır. İşlem lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatılarak tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur.

Güvenli midir?

Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirildikçe evet, oldukça güvenlidir. İşlem sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.

İyileşme ve Günlük Hayata Dönme Süreci

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir. Hastanın vücudunda hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir.

Sonuçlar ise işlemin hemen ardından kısmen fark edilse de tamamlanmış gerçek sonuç birkaç hafta sonrasında görülmektedir.

Uygulamanın avantajları:

 • Çok kısa bir süre içinde işlem tamamlanır.
 • Ağrısızdir.
 • Tedavi sonrasında hemen sosyal yaşama devam edilir.
 • PDO içeren Organik İpler kendiliğinden çözümlenebilir ve zararsızdır.
 • Yağ yapılarının şeklini düzeltip, kan ve lenf dolaşımını aktifleştirir.
 • Gevşek deri dokuda sıkılaşma sağlar.
 • Basit ve güvenlidir
 • Anında iyileşme görülür
 • Lokal anestezi altında uygulanır
 • İz kalmaz
 • İstenirse uygulama tekrarlanabilir
 • Hiç Bir Yan Etkisi Yoktur.

Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.